Klasik otomobiller yıllar geçtikçe değer kazanır ve iyi kondisyondakileri oldukça yüksek fiyatlara alıcı bulabilir. Genelde bu tür otomobillerin Avrupalı markaların geçmişindeki modellerden olmasına alışmışızdır ama bu sefer kahramanımız uzak doğudan. Hem de bir A80 Supra.

Aslında bundan sadece iki ay önce yine bir Supra 120 bin dolarlık bir fiyata alıcı bulduğunda zaten yeterince şaşırmıştık. Eğer siz de bu rakama tıpki bizim gibi şaşırdıysanız ve ”yok artık” dediyseniz yazının başlığında da gördüğünüz gibi artık yeni rekor yine bir Supra’da. Hem de tamı tamına 174 bin dolarlık bir satış fiyatıyla.

Amerika’nın Amelia Adasında gerçekleştirilen açık artırmada 175 bin dolara alıcı bulan manuel şanzımanlı ve çift turbolu araç sadece 18.000 km’de. Araç bundan iki yıl önce Amerika’nın Illinois şehrinde satıldığında aracın km sayacı şuan ki olduğu yerin sadece yarısını gösteriyordu ve bu durum aslında bu Japon klasiğinin ne kadar iyi korunduğunu gösteriyor.

Meraklılarının oldukça iyi tanıdığı ve yakından takip ettiği RM Sotheby isimli açık artırma evinde böylesine gösterişli otomobillerin el değiştirdiğini görmeye alışığız Ancak bu haberi gördüğümüz farklı kaynaklarda da olduğu üzere bu rakam biraz fazla abartılı gibi.

Siz ne dersiniz?

Açık artırma sayfası için TIKLAYIN.