Fernando Alonso kariyeri boyunca gezegenin en hızlı araçlarını kullanmakla kalmadı, hem de tarihe gelmiş geçmiş en iyi pilotlardan biri olarak adını yazdırdı. Biz otomobil severler için böylesine etkileyici bir kariyere sahip üst düzey pilotları merak ettiğimiz otomobillerin direksiyonunda görmek ise her zaman keyif verici olmuştur.

Toyota’nın yenilediği efsanesi Supra şirketin son dönemde piyasaya çıkardığı en dikkat çekici model. Aldığı tüm eleştirilere rağmen geçmişten gelen şöhreti ve geliştirilirken BMW’nin proje ortağı olarak aracın gelişimine katılması tüm eleştirilerin baki kalmasıyla beraber heyecanı diri tutuyor. Toyota şimdiden üreteceğini söylediği tüm Supra’ların satılmış olduğunu söylese bile yine de tüm pazarlama faaliyeti şanslarını değerlendirmekte kararlı. Ürettiğiniz otomobilin bir F1 şampiyonu tarafından test edilmesi imkanı elinize geçseydi bunu değerlendirmez miydiniz?

İspanyol şampiyon Japonların ünlü yarış pisti Fuji’de yeni Supra’nın direksiyonuna geçiyor, çok kolay şekilde aracın doğru limitlerini bularak bizimle en şekilde tüm hissiyatını paylaşıyor. Bu bizler için oldukça keyifli bir deneyim.

Alonso aracın viraj kabiliyetini oldukça yeterli buluyor ve özellikle yüksek hızlı virajlardaki dengesini beğeniyor. Formula 1 otomobilinde sert bir frenlemede zaman zaman 5G gibi, biz fanilerin tahmin dahi edemeyeceği yüksek basınçlara maruz kalan biri olarak Supra’nın frenlerini yeterli bulduğunu belirtiyor. 

Tekrar edelim; Tarihin en özel ”otomobil sürücülerinden” birini günümüzün en merak edilen otomobillerinden birinin direksiyonunda izlenimlerini aktarırken görmek bizler için oldukça keyifli bir deneyim.

Alonso ve Supra sizlerle…