25.000 Paket Lastiği Otomobil Lastiğinin Yerini Tutar mı? (VİDEO)

YouTube hayatımıza girdiği ilk günden bugüne sürekli dikkatimizi çekmeye çalışan içeriklerle, neredeyse her konuda karşılaşabiliyoruz. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere bizim dikkatimizi ise en çok dört tekerliler meselesi üzerine olanlar çekiyor. Yani en azından çoğu zaman.

Bu yazımızın ana konusu ise, bazılarınızın tanıdığını düşündüğümüz ama eğer tanımıyorsanız bundan sonra çok daha dikkatli şekilde takip edeceğinize emin olduğumuz bir Rus YouTube içerik sağlayıcısı; Garage 54. Kanal öylesine popüler olmuş durumdaki, orijinal içerikleri Rusça olan kanalın artık ”Garage 54 Eng” isminde İngilizce dublajlı bir seçeneği bile mevcut.

Otomobil üzerine hepimizin merak edebileceği tarzda eğlenceli deneyleri gerçekleştirip bunların videolarını çeken ekip bu sefer karşımıza, 25.000 paket lastiğinin 1 otomobil lastiğinin yerini alıp alamayacağı ya da en azından ne kadar alabileceği sorusunu sorarak çıkıyor. Evet, klasik bir otomobil lastiği performansını hiçbirimiz beklemiyoruz ama otomobili hareket ettirmek için böylesine eğlenceli bir yöntem yeterli olmalı, değil mi?

Videoda da görebileceğiniz gibi klasik bir paket lastiğini otomobil jantının çevresine geçirmek pek mümkün değil. Bu yüzden ekip paket lastiklerini birbirine bağlayarak gerçekleştirmek istedikleri eğlenceli deney için oldukça pratik bir yöntem bulmuş gibi görünüyor.

Ekip bu videoda bir Mercedes’ten yardım alıyor. Oldukça düşük bir hızda ilerlerken pek sorun yaşamadığını gördüğümüz paket lastikleri, hız biraz yükseltildiğinde canlarını teslim ediyorlar. Hele ki videonun son bölümünde, tüm bu emeğin karşılığı bir ”paket lastiği yakma” girişimi ile sona eriyor. Evet tam yakamıyorlar ama bize görmek istediğimiz şeyi gösteriyorlar.

Üç gece boyunca ortaya koyulan emeğin sadece yarım dakikada yok olup gitmesini büyük bir keyifle izlerken içimizden aynen şöyle diyoruz; Ama değmiş be..