Bugatti firması, araçlarının fiyatlandırılması söz konusu olduğunda en ufak bir çekingenlik bile göstermiyor. Ancak bu seferki başka bir seviye. Bahsedeceğimiz araç La Voiture Noire’nin fiyatı resmen dudak uçuklatacak cinsten: vergisiz haliyle 12,4 milyon dolar (11 milyon Euro).

Fransız markası kendi dilinde bu ultra lüks aracı siyah otomobil (La Voiture Noire) olarak isimlendiriyor. Türkçe’de ve İngilizce’de bu ismin fazlaca basit görünmesine karşın (The Black Car) Fransız telaffuzuyla kullanıldığında çok özel algılandığı belirtilmekte.

Beklenildiği üzere La Voiture Noire büyük oranda Chiron’un yeni kasası olarak boy gösteriyor. Ayrıca bugüne kadarki en fazla beğenilen Bugatti modeli olan Jean Bugatti’nin kendi Type 57 SC Atlantic otomobilinin tasarımından da oldukça fazla esinlenilmiş bir araç karşımızdaki.

Bugatti şirketinin kurucusu Ettore Bugatti’nin oğlu olan Jean, 1920’li yıllardan 1930’lu yılların sonuna kadar işlerin yürütülmesinde önemli bir role sahipti. 1939 yılında öldüğünde sadece 30 yaşındaydı. Jean, saatteki hızı 217 km’yi aşan ve bir yarış galibi olan Type 57’yi test ettiği sırada orada olmaması gereken bir bisikletliye çarptıktan sonra, aracının eğrilerek ağaca çarpması sonucu hayatını kaybetti. 1936 ve 1938 yılları arasında sadece dört adet Type 57 üretilmişti ve yer yüzünün en değerli araçlarıydı.

Voiture Noire’in karbon-fiber panelleri sadece bu otomobil için tasarlanıp üretildi. Chiron’dan daha parlak bir siyah tonuyla boyanan otomobilde daha başarılı bir görsel bütünlük elde edilmiş. Öteyandan motorda bir değişiklik göze çarpmıyor. 8.0 litrelik V16 motor iki koltuğun hemen altında konumlandırılmış ve 1479 beygir güç üretiyor. (Chiron ile aynı).  Ayrıca araçta altı adet egzoz çıkışı bulunuyor.

Fakat buna ek olarak, jantların hemen dış cephelerinde lastiklerin yanak kısmının beyaza boyanması konusunda pek emin değiliz. Açıkçası bu segmentteki ve bu ailedeki bir araca ne kadar yakıştığı tamamen soru işareti. Ancak soluk mavi fren kaliperlerine karşı ise boş değiliz.

Hyper-Gt bir Bugatti almanın size ne kadara mal olacağını artık biliyoruz. Şimdi sıra biraz pazarlık ve hediye koparmakta!