Çok Hızlı Hatchback’lerin Kapışması! (VİDEO)

Hızlı hatchbackler günümüzün spor otomobilleri olmuş durumdalar. Uzun süredir hayatımızın içinde olmalarına alışık olduğumuz, kullanım alışkanlıklarımıza oldukça uyan otomobillerin aynı zamanda çok ama çok hızlı olmaları durumunun ise bizi onlara daha da bağlayan bir unsur haline gelmesi oldukça anlaşılır. Hızlı hatchbacklere duyulan ilgi ve sevginin hepimiz gibi farkında olan Carwow ise bunu bir drag yarışıyla perçinlemiş.

İzlemeye geçmeden önce biraz videonun kahramanlarından bahsedelim;
İlk araç Ford Focus RS. 2.3 litrelik turbolu dört silindirli motorun güç üretimi 350 beygir ve 470 nm tork. Gücün dört tekere aktarımını sağlayan ise 6 ileri manuel bir şanzıman. Maksimum hız 265 km/s.

İkinci aracımız Mercedes A35 AMG. Turbolu 2 litrelik motorunun güç üretimi 302 beygir ve 400 nm tork. Dört tekerden çekişe sahip aracın güç aktarımını sağlayan şanzıman ise çift kavramalı bir 7 ileri. 0-100 km hızlanması 4.7 sn, maksimum hız ise 250 km/s.

Üçüncümüz ise BMW M140i. 3 litrelik, turbolu, 6 silindir ve arkadan iter bir Bavyeralı. 335 beygirlik gücünün ve 500 nm’lik torkunun sağladığı performans rakamları ise kağıt üstünde neredeyse ”Yıldız” ile aynı.

Sona kalan ikilimiz Volkswagen Golf R ve Audi S3 ise kağıt üstünde adeta bir ikiz. 2 litrelik turbolu TFSI motorlarının güç üretimi 296 beygir 380 nm tork. Dört çeker sistemlerin Audi’deki ismi Quattro iken VW’deki ismi ise AllTrack.

Peki sizce tüm bu rakam ve bilgiler eşliğinde durur halde ve hareket halindeki drag yarışlarıyla, fren testinin kazananı hangi hızlı delikanlı olacak?

Merakınızı gidermek için sizi şöyle alalım…