Ünlü ingiliz otomobil platformu CarWow bu kez oldukça merak uyandırıcı bir drag kapışmasıyla karşımızda. Aslında platformun bir gelenek haline getirdiği ve merakla takip edilen bu kapışmalarının bu kez ki konukları ise Aventador S ve Model S.

Daha önce youtube kanalları için Model X ve Aventador S modellerini kapıştıran CarWow ekibinin o kapışmasının kazananı Lambo olmuştu. Bu kez daha performanslı olduğunu bildiğimiz Model S’in nasıl bir performans ortaya koyacağını açıkçası bizler de merak ettik.

Bildiğiniz üzere Aventador S 6.5 litrelik V12 motorunun ürettiği 730 beygir güç ile aslında tam bir canavar ve araç dört çeker sistemi sayesinde oldukça iyi bir hızlanma performansına sahip. Ağırlığının ise 1720 kg olduğunu ekleyelim.

Model S P100D modeli ise 100 kiloWatt saat batarya kapasitesi, ünlü ”Ludicrous” moduyla ve elbette son olarak elektrik motorlarının ürettiği 762 beygir güçle tam bir drag makinesi Ayrıca 1450 kg ağırlık ile Aventador’dan 270 kg daha hafif.

Tüm bu rakamların eşliğinde kıl payı bir kapışma olabileceğini düşünmeniz oldukça normal olacaktır. İsterseniz izleyip sonucu birlikte görelim.