Gerçeğini Alamıyorsanız LEGO’sunu Verelim; 1967 Ford Mustang

 

Ünlü oyuncak markası LEGO uzun süredir keyifli sohbetlerimizin malzemesi olan bir kalıba farkında olmadan destek vermiş gibi görünüyor. Hayaller gerçeği ama hayatlar LEGO’su; 1967 Ford Mustang

Büyük bölümümüzün hayatında oyuncak arabaların yeri oldukça kıymetlidir. Bazıları daha parlak, bazıları daha fazla oynayan parçaya sahip ya da bazıları sadece ”dört tekere sahip olan cisimler” olduğu için. Ancak hayatın gerçekleri gereği hepimiz doğal seleksiyona ayak uydurmak durumunda kalırız ve büyürüz. İşte o büyüme sürecinin sonunda ulaşılan olgunluk döneminde şanslı olanlarımız küçük yaşta oyuncak hallerine sahip olduğumuz o arzu nesnelerinin büyük ve gerçek hallerine de sahip olabiliriz. Ancak tüm bunlarla beraber bir de hayatında gerçekleri var. Mesela o araçların gerçeğine ulaşamamak gibi. (Çoğu zaman olduğu gibi.) İşte o olgunluk döneminde ulaşılmak istenen otomobillere ulaşamayanları düşünenler de var. (Evet sadece bizi düşündükleri için, asla para kazanma amaçları ve istekleri yok.)

Şaka bir yana LEGO bir süre önce bir çoğumuzun dikkatini oldukça çekecek bir işe imza atarak bazı klasik Ford modellerinin kullanım hakkını almış ve geçtiğimiz şubatta 183 parçalık bir model çıkarmıştı. Şimdi ise konuyu oldukça detaylandırdı ve 1471 parçaya sahip bir 1967 Ford Mustang Fastback modelini satışa sundu. Tam 1471 parça!!!

Oldukça ayrıntılı bir çalışma gerçekleştirildiği açıkça görülen bu özel oyuncak (en azından bizim için) 1 mart tarihinde 130 avroluk bir satış etiketiyle Avrupa’da satışa sunuluyor.