Hiç Yaşınızı Göstermiyorsunuz; 1964 model ”4 çeker” Porsche 356

Kuzeybatı Pasifik, eski tersaneler ve arkaik balıkçı kentlerinden, karanlık, sis dolu ormanlara kadar nostaljik görüntüleri barındırmasının yanında Kuzey Amerika’daki en yetenekli klasik araç özelleştiricilerinden bazılarına da ev sahipliği yapıyor. Şimdi ise efsanevi bir yerel mağaza en iddialı projesini görücüye çıkardı; Tamamen özel bir dört tekerden çekiş sistemi kullanan, gördüğünüzde ‘yaşınızı hiç göstermiyorsunuz’ diyeceğiniz bir 1964 Porsche 356 C4S.

Oregon’s Emory Motorsports, otomotiv endüstrisinde bu neslin önde gelen kişiselleştirilmiş Porsche 356 özelleştiricilerinden (hem modifiye hem de restorasyon çalışmaları yapmaktalar) biri ve Porsche’nin 1964 klasiğindeki yenilikçi yaklaşımları bu sanat eserine karşı duyduğumuz saygıyı farklı bir boyuta taşıdı.

Amerikanın doğu tarafındaki kayak gezileri için güvenilir bir C4S isteyen bir müşteri için özel bir sipariş olarak inşa edilen 1964 356C’nin gövdesi 1990 model bir 911’in AWD C4 şasisi ile bir akraba evliliği yaptı ve dört uzun gelişme süresinin ardından araç sonunda tamamlandı. Emory-Rothsport tarafından geliştirilen 2.4-litrelik  “Outlaw-4” isimli bir motor ve çift Weber 48 IDA karbüratör sunan araç, oldukça konforlu 200 beygirlik güce ve 5 vitesli bir dört çekerden çekişe uyumlu manuel şanzımana sahip.

Özel bir Outlaw vites topuzu, MOMO Heritage direksiyon simidi, bir Tilton pedal düzeneği ve aracın sahibi tarafından hazırlanmış 3 boyut baskılı portbagaj gibi özelliklere sahip olan aracın içi, koltukları, torpidosu, vites topuzu, tabanı ve özellikle kapıların iç kısımları yeşil deri ile kaplanmış. Bu yeşil deri görsel anlamda bir şölen sunarken aynı zamanda, aracın soğuk kış gezileri için tam donanımlı olmasını sağlıyor.

Paramız olsa da keşke bize de bir tane yapsalar…