Seat bünyesinde, markanın modellerini geliştiren departman olarak bildiğimiz Cupra, geçtiğimiz yıl Seat’tan ayrılarak kendi otomobilini üretmeye başlayacağını duyurmuştu ve bu duyurunun birinci yıldönümüne özel olarak ilk konsept otomobilini tanıttı: Cupra Formentor

245 beygirlik bir PHEV olan, yani şarj edilebilir hybrid motora sahip bu crossover, performansı oldukça tatmin edici bir aile arabası. Bu performanslı dört çekerin tüketiciyle buluşması için öngörülen tarih ise 2020 yılının ilk yarısı. Tamamen elektrikle 50 km menzile sahip Formentor, agresif 4 çıkışlı egzozu, difüzörü, geniş jantları, çapraz delikli fren diskleri ve Brembo marka kaliperleri ile oldukça sportif görünüyor. Ayrıca 10 inçlik sürücüye yönelik ekranı ve dijital göstergeleriyle modern hybrid-elektrikli otomobil furyasına dahil olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarım dili, ülkemizde de oldukça beğenilen keskin Seat hatlarına sahip ve araç Seat Tarraco’dan da tasarım tarafında ortak noktalar taşıyor. Sol ön çamurluğa yerleştirilen ekstra yakıt kapağı gibi ufak ama ilginç ayrıntılara sahip araç genel manada Cupra’ya yakışır nitelikte bir araç olduğu izlenimini taşıyor.

Fiyatı ve ülkemize gelip gelmeyeceği ile ilgili henüz bir bilgimiz yok fakat yollarda görmekten memnun olacağımız bir otomobil olduğunu söyleyebiliriz.