Dünyaca ünlü Weta Atölyesindeki tasarımcıların referanslarını gördüğümüzde zanaatlarında ”biraz uzman” olduklarına inanmaya yöneldik.

Öyle ki bu adamlar özel efektler konusunda ödüller almış, Lord of the RingsElysium ve Avatar gibi filmlerin araçlarını, efektlerini ve nice ıvır zıvırlarını dizayn etmişler. Ancak ortaya çıkan sonuca göre, Aaron Beck’in uzmanlığı, kişisel ‘pazar günü projesi’ olan bu 1973 Plymouth Barracuda’nın kanıtladığı gibi sadece filmle ilgili görkeminin ötesine uzanıyor.

Basitçe ‘Kuda’ olarak adlandırdığımız bu tehdit edici mat-siyah yaratık, Beck’in Mad Max Fury Road’daki çalışmalarından ilham aldığını düşündürtmeli. Çünkü bu canavar ‘Pony Car’ kesinlikle Mad Max’in atmosferine uyacaktır. Ayrıca görünüş her şey değildir. Oldukça kaba görünen bu yaratığın onunla evlenmiş oldukça vahşi bir güç kaynağı var; 500 beygir gücü ve 600 nm torkun tamamını yola yansıtabilecek temizlikte bir V8…

Bu rakamlar, bu dişi yaratığın ne kadar ‘soyunduğunu’ öğrenince daha da etkileyici hale gelecek. Çünkü bu, içinde size konforu hissettirecek hiçbir donanıma (sürücü koltuğu ve rollcage hariç) sahip olmayan güzellik yaklaşık olarak 1360 kg. ağırlığında.

Mad Max’in arabasının Ford Falcon olduğunu biliyoruz, ancak “Kuda” bize bunun yanlış olduğunu düşündürtüyor.