Mehmet Doruk Erdem Sunar; Ducati XDiavel S “Sabretooth”

Normalde motosiklete pek bulaşmayız, bilirsiniz. Fakat bu kez durum biraz farklı. Çünkü aslında odağımız motosiklet değil, onu tasarlayan kişi.

Çizdiği motosikletler ile özellikle yurtdışındaki platformlarda adından sıkça söz ettiren tasarımcı Türk tasarımcı Mehmet Doruk Erdem’den bahsediyoruz. Şimdiye kadar BMW ve Alfa Romeo odaklı konsept motosikletler çizen Doruk bu kez GB Motobike’ın talebi üzerine bir Ducati X Diavel S tasarladı ve GB Motobike ile yapılan uzun çalışma sonrası bu tasarımı hayata geçti.

Mehmet tarafından Kılıç Dişli Kaplandan ilham alınarak tasarlanan Ducati XDiavel S “Sabretooth” bu haftasonu boyunca Motobike 2019 Fuarında Ducati standında sergilenecek. Şimdi sizlerin görevi eğer fuara giderseniz (ki bizce gidin) motoru incelemek. Doruk da standda olacağı için onunla tanışmanız olası. Bizim görevimiz ise fuar koşturması ve heyecanı bittiğinde Mehmet Doruk Erdem kimdir, çizdiği motoru Amerika’da üreten adam kim ya da bu tasarımlar hangi ödülleri aldı gibi soruların cevaplarını alıp işin hikayesini sizlere iletmek olsun

Bu arada kendisine selamımızı da iletmeyi unutmayın.