Mercedes-AMG ve Cigarette Racing İşbirliği

”Cigarette Racing 41′ Carbon Edition” 2019 Miami İnternational BoatShow’da tanıtıldı.

Bu büyük sürat teknesi, AMG ve görkemli, yüksek teknoloji ürünü deniz taşıtları üreten Cigarette Racing arasındaki 12 yıllık işbirliğin son eseri. Büyük ölçüde karbon fiberden yapılmış tek kuyruklu 41 metrelik dev, toplamda 1600 beygir güç üreten 4 adet Mercury Racing 400R dıştan takma motor ile hareket ediyor. Teknenin gövdesinde hafif bir çekirdeğin her iki tarafına karbon fiber yapısal laminatlara sahip modern bir sandviç konstrüksiyon kullanımı sayesinde çok daha hafif bir yapı elde edilmiş. Bununla birlikte güverte, dümen, tavan döşemesi ve ”hardtop” da karbon fiberden yapılmış.

Sürat teknesinin karadaki emsali olan araç ise 630 beygir güç ile 900 nm tork üreten ve el yapımı bir AMG 4.0 V8 biturbo motorunu taşıyan AMG GT 63 S isimli 4 kapılı coupe. Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan bu araç ortaklığa özel olarak Miami BoatShow’da 41 Carbon Edition ile aynı desenleri taşıyor.

Daimler AG’nin baş tasarım sorumlusu Gorden Wagener: ”Yeni Cigarette Racing teknesi Mercedes-AMG’nin mevcut marka estetiğinin altını çiziyor,bu da estetik ve güce olan tutkuyu gösteriyor. AMG performansı ve lüksü bu işbirliği sayesinde karada olduğu gibi denizde de yaşanabiliyor”

Bu haberi geçmişte iki marka arasında yapılan işbirliği süresince estetik pozlar veren Mercedes modellerinin ve Cigarette Racing teknelerinin görselleri ile sizleri başbaşa bırakarak bitiriyoruz.