Mercedes G Serisi Karbon-Fiber Makyajla Şimdi Daha Çılgın

Bir Mercedes G Serisini nasıl daha tehditkâr hale getirirsiniz? Tabii ki bol miktarda karbon-fiber ekleyerek.

Eğer G-Serinizin kalabalığın arasından ayrılmasını istiyorsanız Rus modifiye firması TopCar aracınız için kapsamlı bir aerodinamik body kit hazırladı ve firma bu kiti 5 Mart’ta kapılarını açacak Cenevre Otomobil Fuarında sergileyecek.

Inferno (cehennem) adı verilen bu kit 70ten fazla karbon-fiber ve kevlar (evet kurşungeçirmez yeleklerde kullanılan) yeni parça içeriyor. Sonuç olarak bu malzemeler çamurluklardan tamponlara, kapılardan kaput ve tavana kadar neredeyse aracın tümüne uygulanmış. Hatta arkadaki stepne muhafazası bile bundan nasibini almış. Bunların dışında TopCar orijinal ızgarayı da modern G63’ü yansıtacak şekilde güncellemiş. Mercedes yıldızı yerine kendi logosunu yerleştirmeyi de unutmamış. Köpekbalığı şeklindeki logo, benzer şekilde ön çamurluklara, yanlardan çıkan egzoz uçlarına, arka kanada ve stepne muhafazasına da eklenmiş.

Firmanın dış eklentilerdeki dokunuşları tavana serpiştirilmiş LED aydınlatmalar, göz alıcı mat yeşil boya ve 22 veya 23 inç seçenekli jantlar ile son buluyor. İç mekâna geçildiğinde gerçek timsah derisi ve altın kaplamalar sizi karşılıyor. Cenevre’de sergilenecek versiyon ayrıca iç mekandaki karbon-fiber kaplamalara atıfta bulunan dokuma desenli deri döşemeyi de içerecek.