Overfinch Range Rover Velar’ı Bir Üst Seviyeye Çıkardı

 

Büyüleyiciden de öte bir seviye olduğunu kim bilebilirdi ki; Range Rover Velar Overfinch

Range Rover Velar’ı ilk gördüğümüzde bundan daha tarz bir araç olabileceğini açıkçası tahmin etmemiştik. Tıpkı hâlihazırda cezbedici bir paket olarak sunduğu donanıma 550 beygirgücü ile performans da katan SV Autobiography’yi de sunacağını tahmin etmemiş olduğumuz gibi. Bu versiyon 112.000 dolarlık fiyatı (Amerika) ve sadece bir yıl sürecek üretim ömrü ile de oldukça özel bir araç olacak.

Peki ya her hangi bir bayiden sipariş edebileceğiniz bu özel Velar’ınızın daha da özel olmasını isterseniz? Land Rover, Velar’ı daha da üst seviyeye çıkaran tek firma değil. Overfinch firması 1975’ten beri Range Rover’ları kişiselleştiriyor ve şimdi de gözünü güzeller güzeli Velar’a dikti.

“Overfinch’in bu kendine özgü geliştirmeleri, özgün aracın sofistike ve şık detaylarını korurken, firmanın yollardaki varlığını oluşturan imzasını da taşıyor”. Firmanın basın özetinde belirtilen bu cümle, satış sonrası çözüm sunan birçok modifiye firmasının tasarımlarını uç noktalara taşıma eğilimlerinin aksine, Overfinch’in aracın sınırlarını radikal bir şekilde zorlamadan bu işin nasıl yapılacağını göstermesini destekler nitelikte.

İlk defa müşteriler araçları için kendilerine özel parçalar seçebilecekler. Parçalar full-paket karbon-fiber ızgara, ön-arka difüzör, sis farı çerçeveleri, spoyler, logolu egzoz çıkışları ve 22 inç jantları içeriyor. Eğer karbon-fiber hoşunuza gitmiyorsa Overfinch sizin için parlak siyah boyalı ”teknik kompozit” isimli hafif parçaları da seçenek olarak sunuyor.

Bu arada Overfinch, herhangi bir güç artışından söz etmiyor. Dolayısıyla teknik verilerde herhangi bir iyileştirme beklentisine girmemek gerekiyor. Velar sahipleri parçaları internet üzerinden sipariş edebilecekler ve bu parçalar kapılarına kadar gelecek. Parçalar ise Overfinch’in tavsiye edeceği yerlerde monte edilebilecek. Bazı pazarlarda ise Velar sahipleri (eski veya yeni olsun) araçlarını doğrudan Overfinch çıkışlı olarak sipariş edebilecekler. Bu kişiselleştirme seçenekleri hala sizi kesmediyse Overfinch kişisel yorumlarınıza açık ve taleplerinizi yerine getirmeye hazır. Tabii ki bunun hiç ucuz olmayacağını da hatırlatmamız gerek.