Rambo Lambo olarak bildiğimiz klasik Lamborghini SUV modeli sizin için yeterince sert değilse, 19 yaşındaki internet fenomeni Alex Choi adeta Mad Max evreninden fırlamış bir Huracán ile karşınızda.

Alex Choi aracın inşası için esinlendiği şeyin Fast & Furious 6 filminde kötü adamın kullandığı ”flip car” olduğunu belirtiyor. Bu elbette hiçbirimizin modifikasyon anlayışıyla alaka kuramadığı bir araç ancak nereden bakarsak bakalım daha önce gördüğümüz neredeyse hiçbir şeye benzemiyor.

Bu araç 2017 Model bir Lamborghini Huracán. Üzerine 42 adet lamba yerleştirilen otomobilin en dikkat çekici yanı ise parlak pembe dış iskeleti. Tamamen el işçiliğiyle hazırlanan bu iskelet aracın üzerine, sökülen bir çok gövde panelinin de yerini alarak monte edilmiş. Bu iskeletin araca kazandırdığı hayli ilginç görünüm dışında, aynı zamanda onu oldukça kuvvetli hale getirdiğini de düşünmeden edemiyoruz.

Gelelim güç ünitesine. Choi bu projeden önce Huracán’ın 5.2 litrelik V10 motoruna bir süper şarj monte etmiş. Ancak bu projeye başladığında motorunu da geliştirmeye karar vermiş ve ikiz turbolar sayesinde 1000 beygir üzerinde bir güç elde edilmiş. İkiz turboların emdiği havanın soğutulması için ise gövde panellerinin olmayışının verdiği genişlikten faydalanan ekip, su soğutmalı intercoolarlar yerine devasa hava soğutmalı intercoolerlar ve kamyonlar için üretilmiş “bi tık büyük” açık hava filtreleri kullanmaya karar vermiş.

Son olarak aracın tamamen yol kullanımına uygun olduğunu belirtelim. Evet neresinden bakarsak bakalım düpedüz çılgınlık ama imkan varsa neden olmasın?!!