Eğer yeni bir otomobil satın alma arayışı içerisindeyseniz makul bir tüketici tavsiyesi bulmak bazen zor olabiliyor. Ortaya koyulan yoğun emek ve uzun çalışma saatleri sonrasında kazanılan parayı en etkili biçimde kullanmayı istemek en doğal hakkımız olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum hele ki bizim ülkemiz için mutlak bir gerçeklik.

Ünlü otomobil şovu Top Gear işte bu konuda bizlere yardımcı olmak adına kendi tarzında bir içerik hazırlamış. Yardım aldığı kişi ise programın sunucularından, ünlü otomobil gazetecisi ve hepimizin sevdiği Chris Harris.

Chris Harris, bir gün kullanmayı hayal ettiğimiz süper otomobilleri düzenli olarak kullanıp en optimum şekilde yorumlayarak bizlere o anları yaşatmasıyla ünlü bir otomobil delisi. Bu videoları oldukça sevilerek izlense bile bazen ”Neden günlük otomobilleri de test etmiyorsun?” eleştirilerine maruz kalmıyor değil. Elbette bizler bunu kendisinin söz etmesiyle biliyoruz ve sanırız bu değerlendirme bir çok eleştirinin en azından bir süreliğine geride kalmasına yardımcı olacaktır.

Harris’in bazı model ve segmentleri yerden yere vurduğu aşağıdaki videoda, Top Gear’ın bir araya getirdiği farklı segmentlerdeki 28 otomobil yaklaşık 4 dakikalık sürede, oldukça hızlı bir şekilde, otomobil tarihinin en hızlı toplu değerlendirmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Değerlendirmelere büyük oranda katıldığımızı ekleyerek sizleri Chris Harris tarzı ”Ne Satın Almalıyım?” konulu video ile başbaşa bırakıyoruz.