Toyota GR Supra GT4 Concept

İlk konsept görselleriyle tanıştığımızdan bu yana çok fazla Supra çizimi ve hayali gördük değil mi? İşte Toyota bu durumun yarattığı beklentinin farkında olacak ki bizzat kendisi bir performans konsepti ile karşımıza çıkıyor; GR Supra GT4

Aslında bu araç Toyota’nın elinden çıkmış bir ”müşteri müsabaka aracı”. Avrupalı otomobil markalarının da yapmasına alışık olduğumuz bu ”müşteri özel” araçları biz otomobil severlerin yolda gördüğümüz otomobillerin daha hırçın ve performans versiyonlarına şahit olmamıza vesile oluyor.

Geçtiğimiz yıl Nordschleife’de test edilirken kamuflajlı hali görüntülenen araç önümüzdeki hafta Cenevre Otomobil Fuarında en ihtişamlı haliyle karşımıza çıkacak. Bu konsept gücünü, güncellenecek bazı parçaları dışında daha çok yazılım takviyesiyle performansı artırılacak 3 litrelik 6 silindirli ve çift turbolu BMW motorundan alacak.

İlk olarak bu yıl SP8T klasmanında Nurburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışında görceğimiz bu araç, 2020 yılında da güncellenmiş versiyonuyla Japon Süper GT Serisi’ne katılacak.