Eğer bir süper otomobil severseniz ilgi alanınıza giren bazı özel otomobiller vardır ve çoğu zaman bu özel otomobillerden biri Porsche’nin GT serisine aittir. Hele ki ağzınızın tadını yeterince biliyor ve bununla birlikte cebiniz, özellikle ülkemiz şartlarında, fazlasıyla doluysa talip olacağınız süper otomobil hayatınızın bir noktasında mutlaka ama mutlaka GT2 RS olacaktır. Az önceki gerekli kriterleri sağlayan bir Brezilyalı da aynı bu şekilde düşünmüş olacak ki rüyalarını süsleyen otomobillerden birine sahip olabilmek adına Stuttgart’lı üreticiye özel bir sipariş vermiş ancak işler pek istediği gibi gitmemiş.

Porsche markası güncel 911 GT2 RS modelinin üretimini geçtiğimiz şubat ayında sonlandırmıştı. Ancak marka için oldukça özel bir yeri olan GT serisinin en güçlüsü olan GT2 RS modelini Brezilya’ya gönderen Alman üreticinin planları Grande America isimli kargo gemisinin Fransa sahiline yakın bölgede yanarak batması sonucu bozulmuş oldu ve en azından bir kaç adet için daha üretime yeniden başlanma kararı alındı.

Olay 12 mart tarihinde Fransa’da gerçekleşti. Sayıları 2000 adetten fazla olduğu düşünülen  otomobilleri taşıyan gemi, içerisinde başlayan yangınla birlikte battı. Audi Brezilya’nın verdiği bilgiye göre gemide çok sayıda A3, A5, Q7, RS4 ve RS5 modeli vardı. Gemide birden fazla Porsche modeli olduğu düşünülse de marka konuyla alakalı hiçbir açıklama yapmadı fakat bir müşteriye gönderilen bir bilgilendirme mektubuyla hikayenin Porsche tarafının en azından bir bölümü ortaya çıktı. Mektupta ise şu ifadeler kullanıldı;

”12 Mart 2019 tarihinde, içinde sizin aracınızın da bulunduğu Grimaldi Grup’a ait geminin battığını bildirmekten dolayı üzgünüz. GT2 RS modeli aracınız bu sebepten dolayı tarafınıza teslim edilemedi.
Bildiğiniz gibi, Porsche olarak 911 GT2 RS modelinin üretimini Şubat 2019 tarihinde sonlandıırmıştık. Ancak, durumun doğası gereği ve markamız için sadık ve çok değerli bir müşteri olduğunuzu göz önünde bulundurarak, Porsche olarak Almanya’daki GT2 RS üretimine devam etmeye kararı aldık. Aracınız haziran ayında teslim edilmek üzere nisan ayında üretilecek.
Daha detaylı bilgi için yerel Porsche merkezine başvurmanızı öneririz.”

Mektubun Portekizce dilindeki orijinali ise aşağıdaki gibi;

Son olarak, marka tarafından herhangi bir bilgi verilmemesine rağmen, farklı kaynaklardan öğrenildiğine göre gemide 911 GT2 RS modelinin son dört örneğiyle birlikte 718 Cayman, Boxster ve Cayenne modellerinin her birinden bir kaç adet bulunduğu bilgisini ekleyelim.

Tüm bu bilgiler ışığında şöyle düşünmedik değil; Demek ki neymiş, dünya ”yeterince” kıymetli kişiler için daha farklı dönüyormuş.