Zenginin Malı: Rolls-Royce Siparişlere Yetişemiyor

İngilizlerin ünlü lüks otomobil markası Rolls-Royce için işler oldukça yolunda ilerliyor. Öyle ki, marka dünya çapında gelen siparişlere yetişemeyecek duruma gelmiş durumda.

İngiltere’nin başkenti Londra’ya 100 km mesafedeki Goodwood hepimizce dünyanın en ünlü otomobil festivaline ev sahipliği yapmasıyla bilinir. İşte o Goodwood aynı zamanda Rolls-Royce markasının fabrikasına da ev sahipliği yapmaktadır. Markanın tüm araçlarının üretildiği bu fabrikada toplamda 2000 kişi çalışmakta. Alınan siparişlerin yoğunluğu göz önüne alındığında ise sadece geçtiğimiz yıl fabrikaya eklenen çalışan sayısının 200 olduğunu söylersek sanırız hiçbiriniz şaşırmazsınız. Tüm bu yoğunluğun en büyük sebebi ise markanın SUV modeli Cullinan’ın gördüğü yoğun talep. Markanın Amerika CEO’su Martin Fritsches tarafından verilen bilgiye göre marka tarihinin en yoğun dönemini yaşıyor ve Temmuz sonuna kadar tüm takvimleri dolmuş durumda.

Cullinan hem satış rakamlarına yaptığı etkiyle hem de geçmişten bugüne en çok yeni müşteriyi kazandıran model olmasıyla marka adına bir başarı hikayesi olarak görünüyor.

Ancak ne olursa olsun, durum tam bir ”zenginin malı, züğürdün çenesini..” meselesi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here